28口千兆PoE交换机
HN24G2G2S-300
● 24 个10/100/1000兆PoE端口 + 2 个千兆电口 + 2 个 SFP 光口
● 支持看门狗功能
● 100-240 伏交流电,50/60 赫兹
为什么你会想要它

IEEE 802.3af/at
Compliant with IEEE 802.3af/at PoE devices and meets IEEE 802.3, 802.3u, and 802.3x standards for reliable performance.

Support Extend & Watchdog
● Watchdog: Auto-reboot on anomaly for stable operation. ● 扩展:通过 UTP 线缆,以 10Mbps 速率传输 250 米。

浪涌与静电放电(ESD)防护
端口浪涌保护:共模 4KV,差模 2KV。静电(ESD)保护:气隙放电 8KV,接触放电 6KV。

即插即用
Supports desktop/1U rack installation with a plug-and-play design for easy deployment.

流控制方法
支持全双工 (IEEE 802.3x) 和半双工 (背压) 流控方式。

自动MDI/MDIX
Support Automatic port flipping eliminates the need for crossover cables, simplifying setup. Utilizes a store-and-forward switching mechanism.
24 Gigabit PoE + 2 Gigabit + 2 SFP + Watchdog – Ultimate Versatility
HN24G2G2S-200 is 24-port Gigabit PoE ports and 2 Gigabit uplink and 2 SFP ports, includes a watchdog function and 1-8 port QoS priority. It comply with IEEE 802.3, 802.3u, and 802.3x standards. Supporting IEEE 802.3af/at , Surge protection (4KV/2KV) and ESD 8KV/6KV provide industrial-grade resilience.
Long-range & Plug-and-Play
HN24G2G2S-200 is a truly plug-and-play unmanaged PoE switch, offers three operation modes: VLAN, Default, and Extend mode, which extends transmission distance up to 250 meters at 10Mbps, make it ideal for 24/7 operations like large surveillance or enterprise networks.
规格
| 型号 | HN24G2G2S-300 |
| 产品 | PoE交换机 |
| PoE 端口 | 24, 10/100/1000Mbps; RJ45 ports; Max. 30W Output of Single PoE Port |
| 上行端口 | 2*1000Mbps RJ45 ports & 2 Gigabit SFP ports |
| 网络协议 | IEEE802.3/802.3u/802.3ab/802.3z/802.3x |
| 交换容量 | 56Gbps Full duplex |
| 报文转发速率 | 41.664Mpps |
| 报文缓冲区 | 3Mb |
| 转发模式 | Store-and-forward |
| MAC地址表 | 8K |
| Watchdog | 支持 |
| PoE 标准 | IEEE802.3af, IEEE802.3at |
| PoE Power Supply | 1/2(+),3/6(-) |
| 传输距离 | 0-100m/1000Mbps or Port 17-24 Max. 250m/10Mbps via Cat.5e or more under Extend mode |
| PoE 功能 | All ports support MDI/MDIX |
| 电源 | Bult-in Power Supply |
| Input: 110-240V AC, 50/60Hz | |
| PoE 功率预算 | 300W |
| 功耗 | <5W |
| ESD | Air discharge: 8KV |
| Contact discharge: 6KV | |
| Surge Protecton | Common mode/RJ45 port: 4KV |
| Differential mode/RJ45 port: 2KV | |
| Common mode/Power board: 4KV | |
| Differential mode/Power board: 2KV | |
| 工作温度 | -10℃-50℃ |
| 工作湿度 | 10%-95% , non-condensing |
| 储存温度 | -40℃-70℃ |
| 颜色 | 黑色 |
| Net Weight | 1.9kg |
| 尺寸(长×宽×高) | 320*207*44mm (L*W*H) |
支持
相关产品
相关产品
-
管理型PoE交换机
三层管理型 28 口千兆 PoE 交换机
-
PoE交换机
10口百兆PoE交换机
-
PoE交换机
26 口千兆上联 PoE 交换机
-
PoE交换机
6口百兆PoE交换机
-
PoE交换机
6口百兆PoE交换机








