为什么你会想要它

IEEE 802.3af/at
Compliant with IEEE 802.3af/at PoE devices and meets IEEE 802.3, 802.3u, and 802.3x standards for reliable performance.

支持 VLAN、扩展模式
● VLAN:端口隔离,用于阻挡广播风暴。 ● 扩展:通过 UTP 线缆,以 10Mbps 速率传输 250 米。

浪涌与静电放电(ESD)防护
端口浪涌保护:共模 4KV,差模 2KV。静电(ESD)保护:气隙放电 8KV,接触放电 6KV。

即插即用
支持桌面安装,采用即插即用设计,便于部署。

流控制方法
支持全双工 (IEEE 802.3x) 和半双工 (背压) 流控方式。

自动MDI/MDIX
Support Automatic port flipping eliminates the need for crossover cables, simplifying setup. Utilizes a store-and-forward switching mechanism.
4-Port Gigabit PoE with SFP Uplink Flexibility
HN4G2S-48-V2 is 4 Gigabit PoE ports and 2 Gigabit SFP uplink ports, enables fiber uplinks for longer distances and electrical isolation. It comply with IEEE 802.3, 802.3u, and 802.3x standards. Supporting IEEE 802.3af/at , it enables flexible power delivery for connected devices.
Long-Range & Plug-and-Play
HN4G2S-48-V2 is a truly plug-and-play unmanaged PoE switch, offers three operation modes: VLAN, Default, and Extend mode, which extends transmission distance up to 250 meters at 10Mbps, ensuring enhanced durability. Operating in temperatures of 0°C to 40°C, ideal for remote IP cameras. Its fanless desktop design keeps operation quiet and maintenance-free.
规格
| 型号 | HN4G2S-48-V2 |
| 产品 | PoE交换机 |
| PoE 端口 | 4, 100/1000M; RJ45 ports; Max. 30W output of Single PoE Port; Transmission distance:0~250meters |
| 上行端口 | 2, 1000Mbps; SFP port; Transmission Distance: Defaulf: 0-100m |
| 网络协议 | IEEE802.3/802.3u/802.3x/802.3z/802.3ab |
| 交换容量 | 12 Gbps (non-blocking) |
| Packet Forwading Rate | 1.488Mpps/port |
| 转发模式 | Store-and-forward |
| MAC地址表 | 2K |
| VLAN | 支持 |
| PoE 标准 | IEEE802.3af, IEEE802.3at |
| PoE 功能 | All ports support Auto MDI/MDIX |
| 电源 | 52Vdc 1.25A built-in power supply |
| Input: 100-240VAC, 50/60Hz | |
| PoE 功率预算 | 48W |
| 功耗 | <5W |
| ESD | Air discharge: 8KV |
| Contact discharge: 6KV | |
| Surge Protecton | Common mode/RJ45 port: 4KV |
| Differential mode/RJ45 port: 2KV | |
| Common mode/Power board: 4KV | |
| Differential mode/Power board: 2KV | |
| 工作温度 | -10℃-50℃ |
| Humidity | 10%-95% , non-condensing |
| 储存温度 | -45℃-85℃ |
| 颜色 | 黑色 |
| 重量 | Product: 0.6kg; With package: 0.9kg |
| 尺寸(长×宽×高) | 200*118*44 mm |
支持
相关产品
相关产品
-
PoE交换机
10口百兆PoE交换机
-
PoE交换机
27 口千兆上联 PoE 交换机
-
PoE交换机
26口千兆PoE交换机
-
PoE交换机
6口千兆PoE交换机
-
PoE交换机
20口千兆PoE交换机







