为什么你会想要它

IEEE 802.3af/at
Compliant with IEEE 802.3af/at PoE devices and meets IEEE 802.3, 802.3u, and 802.3x standards for reliable performance.

Support VLAN, Extend Modes & Watchdog
● Watchdog: Auto-reboot on anomaly for stable operation. ● VLAN:端口隔离,用于阻挡广播风暴。 ● 扩展:通过 UTP 线缆,以 10Mbps 速率传输 250 米。

即插即用
支持桌面安装,采用即插即用设计,便于部署。

流控制方法
支持全双工 (IEEE 802.3x) 和半双工 (背压) 流控方式。

自动MDI/MDIX
Support Automatic port flipping eliminates the need for crossover cables, simplifying setup.

Store-and-forward
Utilizes a store-and-forward switching mechanism for efficient data handling.
Long-Range & VLAN/Watchdog PoE Switch
HY8H2-96 is 10-port Fast Ethernet PoE switch designed for reliable network performance. It features 8 Fast Ethernet PoE ports and 2 Fast Ethernet uplink RJ45 ports, complying with IEEE 802.3, 802.3u, and 802.3x standards. Supporting IEEE 802.3af/at, it enables flexible power delivery for connected devices
Economical & Plug-and-Play
HY8H2-96 is a truly plug-and-play unmanaged PoE switch, offers three operation modes: VLAN, Default, and Extend mode, which extends transmission distance up to 250 meters at 10Mbps, ensuring enhanced durability. Operating in temperatures of 0°C to 40°C, The built-in watchdog enhances reliability, making it suitable for small offices and surveillance systems
规格
| 型号 | HY8H2 |
| 接口 | 8* 100Mbps PoE ports |
| 2* 100Mbps uplink RJ45 port | |
| 端口标准 | IEEE802.3 (Ethernet) |
| IEEE802.3u (Fast Ethernet) | |
| IEEE802.3x (Flow Control) | |
| 交换容量 | 2Gbps |
| 报文转发速率 | 1.488Mpps |
| Packet Buffer | 768Kbit |
| MAC 地址表 | 2K |
| 传输方式 | Store and Forward |
| 端口标准 | IEEE802.3af (15.4W) |
| IEEE802.3at (30W) | |
| PoE 端口输出电压 | DC 44-57V |
| PoE Ports | Port 1-8 PoE power output <30W |
| PoE 功率预算 | 90W |
| Power Supply | AC 100-240V 50/60Hz |
| DC 96W | |
| Mainboard Power Consumption | 5W |
| 结构信息 | Product Dimensions :200*118*44mm |
| Product Net Weight:0.61KG | |
| Fan | Fanless |
| 安装 | desktop |
| Operating Temperature | 0~40°C |
| Storage Temperature | -40 °C to 70 °C |
| Operation Humidity | 10%~90%,non condensing |
| Storage Humidity | 5%~95%,non condensing |
支持
相关产品
相关产品
-
PoE交换机
20口千兆PoE交换机
-
PoE交换机
26 口千兆上联 PoE 交换机
-
PoE交换机
6口千兆PoE交换机
-
PoE交换机
10口千兆PoE交换机
-
PoE交换机
10口千兆上联PoE交换机







