为什么你会想要它

IEEE 802.3af/at
Compliant with IEEE 802.3af/at PoE devices and meets IEEE 802.3, 802.3u, and 802.3x standards for reliable performance.

支持 VLAN、扩展模式
● VLAN:端口隔离,用于阻挡广播风暴。 ● 扩展:通过 UTP 线缆,以 10Mbps 速率传输 250 米。

浪涌与静电放电(ESD)防护
端口浪涌保护:共模 4KV,差模 2KV。静电(ESD)保护:气隙放电 8KV,接触放电 6KV。

即插即用
Supports desktop/1U rack installation with a plug-and-play design for easy deployment.

流控制方法
支持全双工 (IEEE 802.3x) 和半双工 (背压) 流控方式。

自动MDI/MDIX
Support Automatic port flipping eliminates the need for crossover cables, simplifying setup. Utilizes a store-and-forward switching mechanism.
24 Gigabit PoE Ports + 2 SFP – High-Density Gigabit
HN24G2S-300 is 24-port Gigabit PoE ports and 2 SFP ports, with 1-8 port QoS priority, ensuring smooth video and voice traffic. It comply with IEEE 802.3, 802.3u, and 802.3x standards. Supporting IEEE 802.3af/at , it enables flexible power delivery for connected devices.
Long-range & Plug-and-Play
HN24G2S-300 is a truly plug-and-play unmanaged PoE switch, offers three operation modes: VLAN, Default, and Extend mode, which extends transmission distance up to 250 meters at 10Mbps, ensuring enhanced durability. Operating in temperatures of 0°C to 40°C, Ideal for large offices, hotels, or surveillance systems needing high gigabit density and long-range links.
规格
| 型号 | HN24G2S-300 |
| 产品 | PoE交换机 |
| PoE 端口 | 24, 10/100/1000Mbps; RJ45 ports; Max. 30W Output of Single PoE Port |
| 上行端口 | 2*1000Mbps SFP ports |
| 网络协议 | IEEE802.3/802.3u/802.3ab/802.3z/802.3x |
| 交换容量 | 52Gbps Full duplex |
| 报文转发速率 | 38.68Mpps |
| 报文缓冲区 | 4Mb |
| 转发模式 | Store-and-forward |
| MAC地址表 | 8K |
| VLAN | 支持 |
| PoE 标准 | IEEE802.3af, IEEE802.3at |
| PoE Power Supply | 1/2(+),3/6(-) |
| 传输距离 | 0-100m/1000Mbps or Port 17-24 Max. 250m/10Mbps via Cat.5e or more under Extend mode |
| PoE 功能 | All ports support MDI/MDIX |
| 电源 | Bult-in Power Supply |
| Input: 110-240V AC, 50/60Hz | |
| PoE 功率预算 | 300W |
| 功耗 | <5W |
| ESD | Air discharge: 8KV |
| Contact discharge: 6KV | |
| Surge Protecton | Common mode/RJ45 port: 4KV |
| Differential mode/RJ45 port: 2KV | |
| Common mode/Power board: 4KV | |
| Differential mode/Power board: 2KV | |
| 工作温度 | -10℃-50℃ |
| 工作湿度 | 10%-95% , non-condensing |
| 储存温度 | -40℃-70℃ |
| 颜色 | 黑色 |
| 重量 | 2.85kg(not include input cable & packaging) |
| 尺寸(长×宽×高) | 440*204*44mm (L*W*H) |
支持
相关产品
相关产品
-
PoE交换机
10口百兆PoE交换机
-
PoE交换机
18口千兆PoE交换机
-
PoE交换机
6口百兆PoE交换机
-
PoE交换机
26 口千兆上联 PoE 交换机
-
管理型PoE交换机
二层管理型 20 口千兆 PoE 交换机








